Rozkładany stół - funkcjonalność i estetyka w jednym!

0
Rozkładany stół - funkcjonalność i estetyka w jednym!

 

Stół stoi na podium, tuż przed łóżkiem, jako najważniejszy element wyposażenia każdego mieszkania. To mebel, który stanowi serce domu, stając się centralnym miejscem rodzinnych spotkań i biesiad. Jego funkcjonalność nie opiera się wyłącznie na konsumowaniu posiłków, to także miejsce najlepszych rozmów (zwłaszcza w kuchni) i niekiedy stanowisko pracy. Wobec tego musi być idealnie dobrany pod kątem liczby domowników, posiadanej przestrzeni i naszych potrzeb. Niezawodnym, a zarazem efektownym rozwiązaniem są stoły rozkładane.

 

 

Wspaniałe jest to, że w dzisiejszych czasach wybór jest przeogromny. W ofercie sklepów mamy do wyboru zarówno rozkładane stoły kuchenne, zgrabne stoły rozkładane do jadalni, jak i potężne stoły z modułowym blatem do salonu. Można postawić na skromną klasykę, nietypowy wzór, albo nietuzinkowy styl i kształt. Cechują się też odmiennymi systemami rozkładania oraz różnorodnością zastosowanych surowców.

 

 

Stół rozkładany – same zalety!

 

1.Oszczędzają na co dzień wiele cennej przestrzeni zarówno w kuchni jak i w jadalni/salonie

2.Są funkcjonalne, praktyczne i wytrzymałe

3.Dadzą więcej miejsca kiedy będziesz tego potrzebować

4.Pozwalają dostosować wielkość blatu do ilości biesiadników

5.Możliwość wyboru długości blatu poprzez stopniowe/modułowe wydłużanie

6.Do użytkowania nie tylko w mieszkaniu, ale i biurze i salach konferencyjnych

7.Są łatwe w obsłudze - szybko i łatwo się je rozkłada

8.Dostępne w wielu kolorach i stylach – od klasycznych po nowoczesne

9.Szeroki wybór kształtów i rozmiarów

 

Kwadratowy czy okrągły?

Obecnie każdy wyjściowy kształt blatu posiada mechanizm rozkładania. Wybór kształtu blatu powinien opierać się na możliwościach przestrzennych mieszkania oraz indywidualnych preferencjach oraz pasować do całej aranżacji.

Jasny okrągły stół to najbardziej uniwersalna opcja wykorzystywana w projektach architektów. Stoły okrągłe lepiej odnajdują się w mniejszych kuchniach i jadalniach np. w rogu pokoju. Taki stół nie zaburza symetrii, sprzyja luźnym rozmowom i nie przeszkadza mu nieparzysta liczba krzeseł. Okrągły lub owalny stół łatwiej pomieści większą liczbę gości i eliminuje „problem” siedzenia „na rogu”.

 

 

 

Zarówno prostokątny, jaki i kwadratowy stół z funkcją rozkładania, to najbardziej klasyczny typ stołu. Proste kąty i minimalistyczna forma doskonale wpisuje się wciąż aktualne style jak skandynawski, loftowy czy industrialny. Ustawienie na środku salonu sprawi, iż będzie skupiał uwagę zarówno domowników jak i gości. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku stołów ozdobnych, o ciekawym kształcie blatu lub oryginalnym stelażu. Stawiając stół obok okna, wydzielimy funkcjonalną i stylową przestrzeń do konsumpcji, nie zajmując centralnej części salonu.

 

 

 

Stoły rozkładane, to też dobra opcja dla osób, które mieszkają same ale prowadzą bogate życie towarzyskie. Wtedy mały ergonomiczny stół, który na co dzień spełnia swoją rolę staje się prawdziwym wybawieniem. Daje możliwość szybkiego rozłożenia i powiększenia blatu do oczekiwanych wymiarów, by pomieścić wszystkich przy jednych stole.

 

 

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium