Pokój gamingowy to prawdziwe królestwo dla miłośników gier komputerowych. To miejsce, w którym potrafią spędzić kilka godzin, a nawet cały dzień, całkowicie oddając się grze. Co powinno się w nim znaleźć i jak powinna wyglądać jego aranżacja? - Podpowiadamy :)
Pokój gamingowy – aranżacja
Często pokój gracza spełnia również funkcję pokoju młodzieżowego, gdzie nastolatek uczy się i odrabia lekcje. W związku z tym dobrze jest wydzielić strefę, która dedykowana będzie wyłącznie komputerowym zabawom.
Fanami gier komputerowych są również osoby dorosłe, które tworzą sobie specjalną przestrzeń w części salonu lub w gabinecie.
Bez względu na to dla kogo planujemy aranżację gamingową, skupmy się na 2 podstawowych zasadach:
- Nowoczesny pokój gamingowy powinien być urządzony komfortowo i funkcjonalnie, by zapewnić optymalny relaks podczas rozgrywek.
- Nie należy ustawiać biurka z komputerem bezpośrednio przy oknie ani tyłem do niego, ponieważ odbijające się światło może razić i przeszkadzać.
Wystrój najlepiej dostosować pod ulubioną postać lub motyw przewodni gry. Kolorystyka ścian nie powinna być jaskrawa, gdyż może rozpraszać gracza. Warto postawić na stonowane barwy: beże, błękity, szarości, i uzupełnić je dodatkami w intensywnych barach np. w kolorze czerwonym.
Młody miłośnik gier na pewno ucieszy się, gdy na ścianie pojawią się dodatkowo grafiki lub plakaty z ulubionymi postaciami z gier. Charakter pokoju do gry można też podkręcić poprzez wyeksponowanie na półkach zbiorów kolekcjonerskich figur postaci z gier lub retro konsoli. Wystrój fajnie jest spersonalizować poprzez gadżety w postaci kubków z motywami gier, neonowe lampki i inne ozdoby w kształcie postaci z gier.
Ten specjalny pokój powinien również posiadać grube zasłony lub rolety, które zapewnią optymalne oświetlenie podczas sesji. Gracze rzadko potrzebują ostrych źródeł światła, dlatego świetnie sprawdzą się tu biurka z LED-owym oświetleniem lub lampki wolno stojące na biurku ze światłem LED.
Pokój gracza – biurko
Biurko i regały to standardowe wyposażenie większości pokoi nastolatków. W przypadku pokoju gamingowego odpowiednie biurko to podstawa i serce tej przestrzeni. Zwykłe biurko przeznaczone do nauki jest za małe i nie da pożądanego komfortu. Bardzo przydatna jest możliwość regulacji wysokości biurka.
Blat biurka gamingowego często musi pomieścić dwa a nawet niekiedy i trzy monitory. Dodatkowo obszerna specjalna klawiatura, podkładka na mysz i sama mysz ze specjalnym wzmocnionym sensorem. Biurko musi mieć obowiązkowo przepusty kablowe lub chociaż maskownicę, które pozwolą na zachowanie ładu w tej ograniczonej przestrzeni zdominowanej przez sprzęt i kable.
Profesjonalne biurko gracza posiada dodatkowo dwa uchwyty: uchwyt na napój oraz uchwyt na słuchawki.
W przypadku małych przestrzeni warto zainwestować w biurko z większą ilością szuflad, półek i szafek.
Pokój gracza- fotel
Drugim najważniejszym meblem wyposażenia pokoju do gry jest oczywiście fotel gamingowy, wyposażony w wielopoziomowy system regulacji. Warto zainwestować w niego większe pieniądze, gdyż to głównie jego zadaniem jest wsparcie kręgosłupa i postawy ciała gracza, podczas wielogodzinnej rozgrywki. Fotel gamingowy powinien być specjalnie profilowany pod odcinek lędźwiowy oraz mieć regulowaną wysokość podłokietników i zagłówka. Zwróć uwagę aby podłokietniki było wykonane z miękkiego tworzywa, co umożliwi wygodną zmianę pozycji podczas gry.
Oprócz tych dwóch podstawowych mebli na wyposażeniu przyda się dodatkowo niewielki regał na płyty lub kolekcjonerskie zdobycze oraz półki na gamingowe akcesoria.
Tak przygotowany pokój jest gotowy na przyjęcie do swojego wnętrza całej elektroniki gracza. Warto tu wspomnieć o głośnikach wolno stojących, które rozmieszczone w różnych częściach pokoju mogą dodać grze jeszcze więcej atrakcyjności. Wszystkim graczom i gamerom życzymy powodzenia!